Krótko na temat Kazimierza Dolnego i możliwości w dziedzinie odnowy biologicznej

Skoro od wielu już wieków cenieni, wybitni artyści przyjeżdżają do miasta żeby odpocząć i poszukać twórczego natchnienia, to niewątpliwie mamy do czynienia z naprawdę wyjątkowym kurortem turystycznym. Takim, który nie tylko zapewnia doskonałe warunki do wypoczynku, ale też charakteryzuje się szczególnym klimatem - nawet duszą. Tak, jak słynny Kazimierz Dolny nad Wisłą, położony tuż przy formalnej granicy województw lubelskiego i mazowieckiego. Dodając do tego jeszcze coraz lepsze warunki pod odnowę biologiczną, turysta dostaje taki mały Raj na Ziemi.

Spektrum dostępnych w tym przeuroczym mieście możliwości jest rzecz oczywista niezwykle szerokie. Zapewne mało który wczasowicz przyjeżdżając tutaj myśli o relaksie, błogim lenistwie i totalnym odprężeniu, lecz i na to warto zwrócić swoją uwagę przynajmniej na kilka chwil w ciągu całego pobytu. Fachowa odnowa biologiczna w Kazimierzu Dolnym będzie doskonałym uzupełnieniem dla tych wszystkich spichlerzy, bogato zdobionych kamienic, średniowiecznego zamku, kościołów i pozostałych zabytków. Niewątpliwie intensywne zwiedzanie potrafi dać w kość, a żeby uniknąć paradoksalnego zjawiska odpoczywania po urlopie, nie zaszkodzi trochę o siebie zadbać i pójść do SPA. Nie wspominając już o sprzyjających relaksowaniu się, cudnych wręcz okolicznościach przyrody Kazimierskiego Parku Krajobrazowego.

W całej branży turystycznej termin SPA & Wellness stał się synonimem wypoczynku na najwyższym poziomie, w czym spora również zasługa oferowanych przede wszystkim w takich miejscach zabiegów odnowy biologicznej. Z Kazimierzem Dolnym nie jest inaczej. Skoro relaks w SPA jest tak atrakcyjną opcją, tylko kwestią czasu było powstanie takich stref w całkiem sporej liczbie miejscowych obiektów noclegowych. Masaże, rytuały saunowe, jacuzzi, kąpiele i specjalistyczne okłady… a wszystko niejednokrotnie z użyciem wymyślnych kosmetyków i egzotycznych dodatków. Pozostaje tylko wykupić specjalny pakiet w jakimś prestiżowym hotelu bądź eleganckim pensjonacie.

I tutaj pojawia się cokolwiek kłopotliwa kwestia dość wysokich kosztów pobytu. Propozycje z uwzględnioną odnową biologiczną w wersji “all inclusive” to spokojnie wydatek rzędu 300-500 złotych. Od osoby za jedną dobę, naturalnie. Jednak salony SPA & Wellness niezmiernie rzadko są krańcowo ekskluzywne. Dlatego udając się do Kazimierza Dolnego, spokojnie da się zorganizować wariant wyjazdu w stylu tani nocleg w jednym obiekcie i totalne odprężenie w drugim. Salony SPA często otwarte są na gości z zewnątrz, którzy zapłacą tylko i wyłącznie za wybrane zabiegi. Owszem, więcej niż klienci nocujący w tym konkretnym hotelu i dobierający sobie dodatkowe procedury do swojego pakietu. Niezbyt to może wygodne, za to przy racjonalnych względach ekonomicznych jak najbardziej uzasadnione.

Kazimierz Dolny to niebywale atrakcyjna miejscówka na turystycznej mapie Polski. Możliwość skorzystania z zabiegów odnowy biologicznej, regenerujących siły naprawdę błyskawicznie, z całą pewnością stanowi konkretną wartość dodaną do pozostałych walorów oraz wabików tej miejscowości.

Dodano: 2017-10-23 15:32:00

Komentarze (2)
MaThek
24.10.2017 08:13

Same żyły złota w tym Kazimierzu Dolnym. Kiedyś spichlerze pełne zboża, a dzisiaj luksusowe SPA z odnową biologiczną. Niejednokrotnie powstające w dawnych spichlerzach właśnie. Nie ma co, umieją się dostosować do sytuacji i zaoferować dokładnie to, co akurat cieszy się dużym powodzeniem i na czym można zarobić duże pieniądze.

Anonim
30.05.2019 11:41

Bardzo lubię wyjazdy z atrakcjami SPA&Wellness. Niedługo czeka mnie taki wypad z odnową biologiczną właśnie do Kazimierza Dolnego. Mąż jedzie zakupić auto a ja, jako drugi kierowca, muszę się zrelaksować przed podróżą w powrotną stronę ;)

Dodaj komentarz