Ośrodek Nart-Sport

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Niemal całoroczny kompleks sportowo-rekreacyjny w Rąblowie, położony około 11 kilometrów od Kazimierza Dolnego. Oferuje szereg możliwości aktywnego spędzania czasu i w trakcie zimowo-świątecznych ferii, i w okresie letnich wakacji.

W sezonie letnim główną atrakcją są 4 baseny: 2 “duże” i 2 dla dzieci. Niecki swoimi rozmiarami nie powalają na kolana - służą przede wszystkim rekreacyjnym kąpielom i wodnym zabawom (do dyspozycji małe zjeżdżalnie i wypożyczalnia plażowego sprzętu). Lepiej nie nastawiać się na bicie pływackich rekordów, tylko spokojnie posiedzieć w jacuzzi.

Więcej ruchu zapewni pełnowymiarowe boisko do siatkówki plażowej. Dzieci, które jeszcze nie potrafią lub nie lubią odbijać piłki, ucieszą się z bogato wyposażonych placów zabaw - na milusińskich czekają m.in. huśtawki, karuzele, zjeżdżalnie, mini-ścianki wspinaczkowe, piaskownica, rozstawiana trampolina czy “tory przeszkód”. Na terenie ośrodka działa mały lokal z napojami i ofertą gastronomiczną.

Nieco wyżej na wzgórzu ulokowane są atrakcje zimowe - trasy narciarskie. Na stokach Rąblowa wytyczono 4 “pełnoprawne” trasy, szkoleniową “oślą łączkę” (przeznaczoną dla dzieci) i położony nieco na uboczu Snowpark. W sumie na narciarzy i zaczynających swoją przygodę z jazdą na deskach czeka 1340 metrów stoków.

Trasy narciarskie mierzą od 160 do 420 m długości. Nie należą do najbardziej wymagających - średnie nachylenie mieści się w przedziale 16-22%. Oczywiście najłatwiej jest na “oślej łączce” (120 m, 12%). Snowpark z wymyślnymi przeszkodami liczy ok 160 m. 4 wyciągi talerzykowe pozwalają pokonać 35-55 metrów różnicy wysokości. Do tego na stoku dla dzieci działa klasyczna wyrwirączka.

Na wszystkich trasach działa sztuczne oświetlenie oraz system naśnieżania. W razie potrzeby stoki są przygotowywane ratrakiem. Pod ośrodkiem funkcjonują szkółka narciarska, wypożyczalnia i punkt serwisowy sprzętu, bar, restauracja i pensjonat z miejscami noclegowymi. Dodatkowo na stoku narciarze po całym dniu jazdy mogą bezpiecznie urządzić ognisko na świeżym powietrzu.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja