Manufaktura Muzealna

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Otwarte w 2014 roku centrum edukacyjno-warsztatowe, prowadzone przez Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym. Oferuje szereg zajęć teoretycznych i praktycznych, w interesujący sposób przybliżających uczestnikom przyrodę, kulturę, historię i tradycje regionu.

Nowocześnie wyposażone wnętrza umożliwiają przekazywanie wiedzy w atrakcyjnej, multimedialnej formie. Kazimierska Manufaktura aktywizuje odbiorców i uczestników swoich lekcji, które nie polegają wyłącznie na biernym słuchaniu. Przeprowadzane są intensywne dyskusje, organizowane wycieczki. Każdy może np. spróbować tajników ginących zawodów, ze szczególnym uwzględnieniem garncarstwa i złotnictwa.

Zajęcia prowadzone są w pracowni ceramicznej, sali edukacyjnej i pracowni złotniczej. Przykładowe tytuły lekcji i warsztatów to “Kamienice przypraw”, “Spotkajmy się przy studni”, “Owoce morza kredowego”.

Manufaktura Muzealna mieści w drewnianym, zabytkowym dworze przeniesionym do Kazimierza Dolnego z oddalonego o ok. 50 kilometrów na południe Gościeradowa.

Mini przewodnik

Ośrodek warsztatowo-edukacyjny Muzeum Nadwiślańskiego. W Manufakturze organizowane są najróżniejsze zajęcia - zarówno teoretyczne wykłady, jak i praktyczne ćwiczenia - dzięki którym uczestnicy w atrakcyjnej formie poznają tradycje, kulturę, historię oraz przyrodę około-kazimierskiego regionu. Intrygująco wyglądają zwłaszcza lekcje z dawnych, ginących rzemiosł.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja